Do 30 września 2020 roku musisz złożyć tzw. deklarację maturalną, czyli dokument, w którym poinformujesz oficjalnie władze szkoły, jaki język na poziomie podstawowym oraz jaki przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym będziesz zdawać na maturze. Podpowiadamy, jak podjąć decyzję.
Zadania na maturze ustnej dzielą się na trzy typy: zadania do tekstów językowych, zadania do tekstów literackich oraz zadania do tekstów ikonicznych. W poprzednich wpisach omówiliśmy i wskazaliśmy przykłady dla dwóch pierwszych typów. Dziś prezentujemy kolejne przykładowe zadania, które mogą pojawić się na maturze ustnej – zadania do tekstu ikonicznego.
W okresie wzmożonej nauki efektywność przyswajania wiedzy może maleć. Jeśli zapamiętywanie staje się dla Ciebie problematyczne, to wiedz, że coś się dzieje..
Samopoczucie w ciągu dnia, jakość wypoczynku nocnego oraz zachowanie można regulować poprzez to, co znajduje się w codziennym menu.
Z naszymi zestawami zadań, matura ustna nie będzie dla Ciebie problemem! Tydzień temu prezentowaliśmy przykładowe zadania językowe - zobacz tutaj. Dziś na tapecie trudne zadania literackie.
Matura ustna z polskiego to zdaniem maturzystów najbardziej stresujący egzamin. Nie dość, że trzeba się wykazać dużą wiedzą, to jeszcze wypowiadamy się ustnie przed komisją egzaminacyjną. Jak się do tego dobrze przygotować?
Wykucie na blachę informacji niezbędnych do jednego sprawdzianu wydaje się być wykonalne, ale przyswojenie tą metodą całej wiedzy niezbędnej do napisania matury z języka polskiego bądź historii, no cóż z tym może być już trudniej. Może zatem warto poświęcić trochę czasu na przyswojenie sobie kilku technik, które ułatwią zapamiętywanie i pozwolą na uporządkowanie wiedzy.
Przygotowania do matury będą wymagały od Ciebie przyswojenia, a raczej przypomnienia sobie dużych partii materiału z kilku lat nauki. Chcąc ułatwić sobie pracę i zwyczajnie nie marnować czasu, lepiej na początku przygotowań określić jaki styl uczenia odpowiada Ci najbardziej.
Pewnie nie raz zdarzało Ci się przerzucać na biurku stos papierów, żeby znaleźć notatki z konkretnego tematu. Nie potrzebujesz dodatkowych powodów do stresu – już przecież wystarczająco denerwujesz się maturą i tym, czy zdążysz powtórzyć na czas wszystko. A takie szukanie igły w stogu siana, do czynności relaksujących zdecydowanie nie należy. Jak zaoszczędzić sobie nerwów?
Powszechnie wiadomo, że dobra organizacja to połowa sukcesu – przekonaj się, że warto zaplanować swoje maturalne zmagania. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie: czy warto? – odpowiedź jest prosta – warto chociażby dla ograniczenia stresu oraz dla własnego poczucia, że kontrolujesz sytuację. Ponadto nie tak dawno był egzamin kończący gimnazjum i na pewno znajdziesz taki element w przygotowaniach do niego, który można było poprawić.
Myślisz, że matematyka jest trudna? Skądże, to najłatwiejszy szkolny przedmiot. Nie musisz czytać lektur, przeprowadzać doświadczeń grożących wysadzeniem całego budynku w powietrze ani zakładać zielnika. Matematyka jest po prostu łatwa. Wystarczy kilka wzorów, kilka rozwiązanych zadań i zaczynamy następny temat. Trzeba TYLKO znaleźć idealny dla siebie sposób nauki.
Masz pytania lub potrzebujesz wsparcia? Skontaktuj się z nami!
Strona korzysta z plików cookie. Dowiedz się więcej Możesz okreśclić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.